Pillangó grafika

Méhecske csoport

Az óvodának „feltétlenül a béke szigetének kell lennie, az elkötelezetlen tudás csodálatos
világának, amelyben minden kívánság kielégíttetik, s minden eleven érdeklődés, játékos,
spontán cselekvésben nyilvánul meg.”

(Marzello D’ Orta)

A csoportban dolgozó felnőttek

•  Domak Tiborné (Zsuzsa néni) óvodapedagógus 1987 óta dolgozik az óvodában
•  Kovacsik Annamária (Annamari néni) óvodapedagógus – 2018 óta dolgozik az óvodában
•  Hegyi Attiláné (Erika néni) dajka  2018 óta dolgozik az óvodában

Csoportunkba 29 (13 kislány és 16 kisfiú) tölti a mindennapjait.

Csoportunkban a nevelés mellett változatos tevékenységformákkal, sok élményt, tudást adó programokkal színesítjük a gyerekek mindennapjait.

Célunk, hogy megfelelő érzelmi biztonságot nyújtva, az ismeretek bővítésén túl az egyén és a közösség számára is fontos erkölcsi normákkal, a közösségi együttélés szabályaival is megismertessük a gyermekeket.
Elcsépeltnek tűnhet, de igaz, mi is valljuk, hogy a legdrágább kincsünk a gyermek. Mit adhatunk át értékként nekik a csoportban? Napjainkban a hagyományőrzés fontosságára és szerepére az óvodai életben átélt élmények közvetítésével mutathatunk utat a gyermekeknek. A régi hagyományok megismertetésével átörökíthetjük elődeink népszokásait ünnepeink, hagyományaink „újraélésével” eljátszásával.

A csoportunkban a gyerekek életkori sajátosságait figyelembe véve kiemelt helyen szerepel a kézműveskedés, barkácsolás, anyanyelvi és zenei nevelés is.

Egy biztos: sok tevékenység, sok élmény és sok-sok játék várja a gyerekeket a Méhecske csoportban.