Katica grafika

Katica csoport

„Tanítás csak információt tölt a fejekbe, de a nevelés: növel. Nem mennyiséget ad, hanem minőséget.”

(Müller Péter)

A csoportban dolgozó felnőttek

•  Csizmazia Beatrix - Bea néni - óvodapedagógus
•  Földesiné Szalkó Klára - Klári néni - dajka
•  Majdán Pajlovics Rita - Rita néni - pedagógiai asszisztens

Csoportunkba 23 (12 lány és 11 fiú) gyermek jár.

A Pázmándi Pitypang Óvoda és Bölcsőde keretein belül az idei nevelési évet a gyerekek többsége nagycsoportos korosztályhoz tartozóként kezdte. Csoportunkba 23 gyermek jár 12 lány és 11 fiú, ebből 6 óvodásunk a középsős korosztályhoz tartozik. A csoport óvodapedagógusa Csizmazia Beatrix (Bea néni), valamint munkámat aktívan segítik és támogatják Majdán Pajlovics Rita (Rita néni) pedagógiai asszisztens és Földesiné Szalkó Klára (Klári néni) dajka személyében. Csoportban dolgozó nevelők csupán egy éve dolgoznak együtt nevelési elveink módszereink még is összehangoltak. Jó munkakapcsolatunk alapja a gyermekek szeretete mellett a humor és az egymásra való odafigyelés. Hiszünk abban, hogy a gyermekközpontú szemlélet és az általunk megteremtett szeretetteljes, derűs, biztonságot nyújtó, elfogadó és harmonikus légkör mindennél fontosabb a mai "rohanó" világban, valamint ezek a feltételek a legfontosabbak a gyermekek egészséges lelki és testi fejlődéséhez.